Opublikowano Dodaj komentarz

Blair Witch Project

Legenda ta jest wyjątkowa, ponieważ została stworzona po to, aby wypromować film. Pojawiła się w Internecie na długo przed emisją i wywołała znaczny oddźwięk, przyczyniając się do sukcesu produkcji. Film “Blair Witch Project” zarobił miliony, nie ponosząc przy tym zbyt wielu kosztów własnych. Prawdą jest, że był kręcony w wyjątkowy sposób, ponieważ aktorzy zostali wywiezieni do lasu, dano im ogólne wskazówki, co do fabuły i pozostawiono samych sobie.

Historia rozpoczyna się w 1785 roku w Blair w stanie Maryland, gdzie Elly Kedward zostaje uznana za czarownicę. Mieszkańcy uznają ją winną wysysaniu krwi z dzieci i wypędzają z wioski. Elly rzuca klątwę na Blair, z którego znika w niewyjaśnionych okolicznościach połowa mieszkańców w ciągu roku.

Wiele lat później w tym samym miejscu założono nową wieś (w 1824). W jej okolicach dochodzi do serii mordów na dzieciach. Jeden z nich jest wyjątkowo drastyczny, mężczyzna zabił siedmioro dzieci wypruwając im wnętrzności. Twierdził potem, że dopuścił się tego czynu pod wpływem ducha pewnej kobiety.

Natomiast w roku 1994 trzech studentów przyjechało do tej miejscowości, aby nakręcić film na temat czarownicy. Zniknęli oni w lasach otaczających miasteczko. Akcja poszukiwawcza trwała 10 dni, lecz nie przyniosła rezultatów. Po roku, w chacie w lesie, znaleziono nagranie wideo z ich wyprawy (czyli “Blair Witch Project”).

Blair Witch Project
Blair Witch Project – plakat
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *