Opublikowano Dodaj komentarz

Czym warto kierować się podczas wybierania choinki?

Boże Narodzenie -Czym warto kierować się podczas wybierania choinki?

Zakup choinki jest świątecznym obyczajem, który lubi większość z nas, podobnie jak jej przystrajanie. Każdy posiada też pewne upodobania dotyczące świątecznego drzewka, dlatego też najpierw należałoby uzgodnić, jaki rodzaj drzewka chcemy mieć w posiadaniu.

Żywe choinki są wyborem osób, które nie wyobrażają sobie świąt bez rozprzestrzeniającego się w domu zapachu drzewka. W ofertach sprzedaży te gatunki to nic innego jak świerk, świerk srebrny, jodła kaukaska i sosna.

Świerk ma bardzo intensywny zapach, ale bardzo szybko gubi igły. Świerk srebrny jest bardziej trwały, lecz jego aromat jest o wiele łagodniejszy. Jodła kaukaska cechuje się bardzo dużą trwałością i delikatnym zapachem. Jest najdroższa z powyższych gatunków. Intensywnie pachnąca sosna jednak jest najbardziej wytrzymała – długie igły nie wypadają, a solidne gałęzie utrzymają nawet te większe ozdoby.

Należy również wziąć pod uwagę to, czy będziemy kupować drzewko cięte, czy w doniczce. Choinki w doniczkach wytrwają do 6 tygodni, natomiast drzewka cięte po 2-3 tygodniach zaczynają gubić igły. Przy wyborze choinki ciętej, konieczny będzie stojak ze zbiornikiem na wodę, żeby móc podlewać drzewko. Choinkę w doniczce również trzeba nawadniać systematycznie. Dla przedłużenia życia choinki, w obu przypadkach ważne jest przyzwyczajenie jej do wyższej temperatury poprzez przetrzymanie drzewka w miejscu o temperaturze ok. 10 stopni Celsjusza. Dzięki temu zachowa ono świeże, zielone igły przez dłuższy czas.

Czym warto kierować się podczas wybierania choinki?

Nabywając żywą choinkę należy sprawdzić czy igły mają zielony kolor, inaczej można stwierdzić, że została ona ścięta dużo wcześniej i bardzo szybko zacznie gubić igły.

Przy wyborze sztucznej choinki oferty są nieograniczone. W dzisiejszych czasach zasadniczo sprzedawane są atrapy wszystkich gatunków. Sztuczne choinki tworzy się z folii lub z żyłki – jeśli więc zależy Ci na gęstym drzewku, wytypuj wersję wykonaną z żyłki.

Wybór wysokiego drzewka, które waży dość sporo, wiąże się z zakupem solidnego stojaka. Plastikowy może nie wytrzymać ciężaru i drzewko może się przewrócić.

Przy wyborze bardzo ważne jest to, aby kierować się swoimi kryteriami i potrzebami, wtedy z pewnością trafimy na odpowiedni dla siebie produkt, ponieważ asortyment na rynku jest dosyć zróżnicowany.

Czym warto kierować się podczas wybierania choinki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *