Opublikowano Dodaj komentarz

Dekoracja domu na Wielkanoc

Dekoracja domu na Wielkanoc

Ręcznie robione pisanki, kurczaczki, wazony czy baranki to wspaniały sposób na to, jak świątecznie przyozdobić dom w oryginalny sposób. Warto schować głęboko w szafie zeszłoroczne plastikowe pisanki, pluszowe kurczaczki i sztuczne żonkile i postawić na oryginalność.

Wszystkie potrzebne przedmioty są łatwo dostępne w pasmanteriach czy sklepach papierniczych i nie wymagają wkładu dużych kosztów.
Bardzo popularne w ostatnim czasie są styropianowe jajka. Wypełniają nasz dom kolorem i świetnie wyglądają na wielkanocnym stole czy nawet w koszyczku. Taka ozdoba to koszt ok. 8-10 zł. Do jej wykonania potrzeba jedynie styropianowe jajko, kilka metrów wstążki i szpileczki. Co ważne zrobienie takiej dekoracji nie jest trudne. W internecie jest wiele poradników na ten temat.

Ciekawym pomysłem jest też ozdabianie ugotowanych jaj kolorowymi cekinami czy koralikami. Efekt takich pisanek jest powalający, a sąsiedzi będą zazdrościli takiego koszyczka.

Zamiast sztucznych kwiatów w wazonie możemy udekorować flakon prawdziwymi żonkilami, baziami czy borówkami. Warto jest użyć szklanego pojemnika i włożyć do środka kolorowe kuleczki nawadniające zamiast wody.

Takie domowe aranżacje nie wymagają nadludzkich zdolności plastycznych. Wykonanie ręcznych ozdób nie jest skomplikowane, w większości nie wymaga także dużo czasu. A efekt jest murowany! Z propozycji na wspólne dekorowanie domu na pewno ucieszą się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Malowanie pisanek jest często dla nich największą atrakcją Wielkanocy. A ozdoby wielkanocne ręcznie robione wykonane wspólnie, w rodzinnym gronie sprawią, że dzieci będą wniebowzięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *