Opublikowano Dodaj komentarz

Kartki na różne okazje

Kartki na różne okazje

Choć w dobie komputerów, maili, SMS-ów życzenia z wszelkich okazji spływają właśnie tymi drogami, to tradycja wysyłania klasycznych, papierowych kartek z życzeniami wciąż żyje, a co więcej, można zaryzykować stwierdzenie, że obecnie jest najlepszy czas na to, by móc w najbardziej dokładny sposób spersonalizować i dostosować kartkę do odbiorcy i okazji.

Pierwsze pocztówki, kartki stworzone zostały w połowie XIX wieku na Wyspach Brytyjskich przez pewnego Szkota. W ślad za nim podążył dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, który zlecił przygotowanie hurtowej liczby pocztówek, oscylującej w granicach tysiąca sztuk. Późniejsze czasy tylko rozpropagowały i upowszechniły zwyczaj wysyłania listów i kartek z wielu okazji, aż do czasów początku XXI wieku, kiedy pomalutku tradycyjne listy zostały wparte przez ich elektroniczne odpowiedniki. Choć jak się okazuje – nie do końca. Istnieje bowiem wiele różnych okazji, które są doskonałą chwilą na wysłanie tradycyjnych pocztówek.

Zwyczaj wysyłania pocztówek i kartek z życzeniami nie zanikł, a potwierdzeniem tego jest natłok listów i kart, które są dostarczane przed świętami do naszych domów. Właśnie to święta, zarówno Bożego Narodzenia, jak i Wielkanocy, są okazją, podczas której obdarowujemy swoich bliskich, rodzinę, przyjaciół dobrym słowem zapisanym na pięknej karcie. Boże narodzenie to czas składania życzeń, łamania się opłatkiem – wysyłanie życzeń na pocztowych kartkach może być doskonałym zamiennikiem spotkania oko w oko, kiedy jest ono niemożliwe. Szczerze wyrażone myśli i uczucia potrafią trafić do serca odbiorcy i stają się piękną pamiątką na lata. Warto pamiętać o tym, by kartki były wyjątkowe – istnieje wiele miejsc, w których kartki zostaną zaprojektowane specjalnie dla Ciebie, jednym z  takich miejsc jest strona kartkaswiateczna.pl. Portal ten oferuje niezwykle bogatą ofertę kartek dostosowanych na różne okazje, w tym także świąteczne. Sami możemy wybrać rodzaj czcionki, która będzie wydrukowany tekst życzeń, jej kolor, rozmiar, a także wybrać front naszej pocztówki.

Inne okazje, które sprzyjają wysyłaniu życzeń drogą pocztową, to imieniny i urodziny – nie zawsze możemy w tym ważnym dniu odwiedzić solenizantów, a wysłana kilka dni wcześniej kartka z pewnością sprawi, że, wyjmując ją ze swojej skrzynki w dniu urodzin, uśmiech nie zniknie z twarzy odbiorcy przez długi czas. Warto pamiętać o ważnych datach w kalendarzu i z odpowiednim wyprzedzeniem zorganizować przesłanie życzeń.

Życzenia i miłe słowa są również licznie nadsyłane w czasie ferii i urlopów wakacyjnych. Pozdrowienia z rozmaitych zakątków świata sprawiają, że odległości wydają się mniejsze, a bliskie nam osoby są w stanie doświadczyć egzotycznych podróży chociaż poprzez niesamowite fotografie i obrazki umieszczone na przedzie pocztówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *