Opublikowano Dodaj komentarz

Gdzie najchętniej wypoczywamy w wakacje?

Gdzie najchętniej wypoczywamy w wakacje?

Wakacje to idealny moment na totalny reset. Aby zapomnieć o pracy czy szkole najlepiej udać się jak najdalej od domu i nie myśleć o codziennych obowiązkach.

Warto tutaj jednak zaznaczyć, że nie wszyscy wybierają się na urlop. Nie wszystkich na to stać, bądź po prostu nie mają na to czasu. Najwięcej z urlopowiczów wypocznie w naszym kraju.

O Polsce jako miejscu na wypoczynek z pewnością nie trzeba dużo mówić. Każdy z nas choć raz miał przyjemność być w górach bądź nad morzem. Coraz większą popularnością cieszą się również Mazury i tamtejsze jeziora. Z uwagi na kryzys finansowy, który jeszcze utrzymuje się w niektórych domach, to właśnie w Polsce możemy spędzić wczasy najtaniej. Polska, a przede wszystkim polskie morze to idealne miejsce odpoczynku dla starszych ludzi.

Młodzi lubią miejsca, w których zabawa trwa do białego rana. Dlatego też wybierają kierunki zagraniczne. Głównie Turcja, ale już coraz chętniej wybierają również Majorkę czy Ibizę. Nie są to dalekie odległości, a w większości tych miast dogadamy się po angielsku i poznamy wielu ciekawych ludzi.

Pozostali Polacy zagranicą coraz częściej wybierają Grecją. Jak widać kryzys nie zniechęcił turystów do tego malowniczego państwa. Na podium znalazła się Chorwacja oraz Włochy. To właśnie tam najchętniej wypoczywamy. Z pewnością kuszą nas nie za wysokie koszta, malownicze krajobrazy i pogoda.

Możemy przy tym zauważyć absolutny spadek czołowych jak dotąd Turcji czy Tunezji. Z uwagi na ataki terrorystyczne, które nie omijają również turystów, większości z nas nawet nie myśli, by się tam udać.

Co do zagranicznych wyjazdów, to posiadają one jeden wielki plus, jakim jest pogoda przez cały rok. W Polsce pogoda często nie dopisuje, szybko robi się ciemno i chłodno. Wyjazd już do samej Hiszpanii pozwala nam na absolutny relaks i mniejszą ilość turystów.

Wiele osób, które nie ma dzieci, bądź single chcąc naprawdę odpocząć, z dala od zgiełku i ciesząc się dobrą pogodą, wybiera się na urlop po sezonie wakacyjnym zagranicę.

Dużą popularnością cieszą się wyjazdy na krótki okres czasu. Zdaniem Instytutu Turystyki, Activ Group i Głównego Urzędu Statystycznego w 2010 r. na 45% wyjazdów turystycznych ogółem, 22% stanowiły krajowe wyjazdy krótkookresowe, natomiast w 2014 r. na 53% wszystkich wyjazdów, było już ich 34%.

/W/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *