Opublikowano Dodaj komentarz

Wyjazd na święta w góry

Wyjazd na święta w góry

Świąteczny wyjazd w góry warto zacząć organizować już jesienią. Wtedy najlepiej zarezerwować nocleg w hotelu, kupić sprzęt narciarski i przygotować samochód. Podczas wyjazdu warto wybrać się na kulig, w góry lub do term.

Jak przygotować się na świąteczny wyjazd w góry?

Osoby, które pragną odpocząć od miejskiego zgiełku, mogą wybrać się na święta w góry. Takie rozwiązanie pozwoli zrelaksować się i zaoszczędzić czas, który zazwyczaj jest przeznaczany na przygotowywanie potraw, kupowanie prezentów lub sprzątanie. Świąteczny wyjazd warto zacząć organizować już jesienią, by znaleźć atrakcyjne miejsce zakwaterowania. Szybka pożyczka w Via SMS pomoże zebrać fundusze na niezbędne opłaty, na przykład rezerwację noclegów w hotelu, zakup sprzętu narciarskiego albo biletów lotniczych (w przypadku podróży za granicę). Najlepiej jest wybrać placówkę, która oferuje uroczystą kolację wigilijną oraz bożonarodzeniowy obiad. W ten sposób nie będzie trzeba przygotowywać posiłków samodzielnie. Jeśli plan wyjazdu obejmuje również sylwestra, warto poszukać ciekawej, górskiej imprezy w ulubionym stylu.

Przed podróżą należy również pamiętać o zakupie prezentów dla najbliższych oraz spakowaniu ciepłych ubrań i butów. Sprawdzą się zarówno ciuchy sportowe, idealne na spacery, jak i eleganckie, które można założyć w Wigilię, do klubu lub na sylwestra. W przypadku podróży samochodem dobrze jest także zrobić przegląd maszyny, zatankować, zmienić opony na zimowe i wykupić miejsce parkingowe przed hotelem (jeśli ta usługa nie jest w cenie noclegu). Najlepiej wyjechać w środku tygodnia, nocą lub wczesnym rankiem, gdyż w ten sposób można uniknąć korków. Jeśli podróż odbywa się autobusem, pociągiem albo samolotem warto kupić bilety już kilka tygodni wcześniej.

Najciekawsze atrakcje w górskich kurortach

Święta w górskich kurortach nie muszą oznaczać jedynie przesiadywania w przytulnych restauracjach lub odwiedzania kramów z pamiątkami. Do najciekawszych zimowych atrakcji w górach należą:

  • Jazda na nartach lub snowboardzie – to rozwiązanie jest idealne dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie można zdobyć już podczas kilku lekcji z instruktorem. Sprzęt warto zaś wypożyczyć na miejscu, dzięki czemu nie trzeba będzie go kupować.
  • Spacer po zaśnieżonych górskich szlakach – nie tylko lato sprzyja górskim wędrówkom. Zimą także można ruszyć na szlak, trzeba jednak wybrać miejsca dostępne dla turystów. Informacje na ten temat znajdują się w punktach turystycznych. Niektóre popularne trasy są zamykane, gdy spadnie śnieg, ponieważ panujące tam warunki mogą zagrażać życiu (ryzyko zejścia lawiny). Ponadto warto pamiętać o ciepłych, wygodnych ubraniach, antypoślizgowych butach oraz prowiancie.
  • Kulig i ognisko – przejażdżka dużymi saniami to świetna propozycja dla rodziny albo grupy przyjaciół. W ten sposób można się dotlenić, porozmawiać, pośmiać i zintegrować. Zwieńczeniem kuligu zazwyczaj jest dodatkowa atrakcja, najczęściej ognisko.
  • Wyjście do term – w okolicach górskich kurortów często są zlokalizowane termy, czyli baseny z ciepłymi, leczniczymi wodami. Kąpiel w nich świetnie odpręża i pozwala odpocząć.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *